''Χερουβικόν'' ήχος πλ Δ χρωματικός(''Νιγρίζ'') Ευγένιος Χαρδαβέλλας

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
Καλά κάνεις σαν παιδάκι τώρα. Ό,τι θέλεις καταλαβαίνεις μου φαίνεται. Το πρόβλημα δεν είναι η ύπαρξη των ηχογραφήσεων, αλλά η εξωφρενική απαίτηση, όλοι να τις βρίσκουν ωραίες και παραδοσιακές.
Εσείς αναφέρατε οτι οι συγκεκριμένες ηχογραφήσεις του χαρδαβέλλα δεν έχουν καμία σχέση με την βυζαντινή μουσική και οτι κάνουν κακό στους αρχάριους του forum...ας τις σβήσουν λοιπόν προκείμένου να προστατευτεί ο χαρακτήρας του forum και της παράδοσης.- Παρακαλώ και πάλι τους συντονιστές για την τάχιστη διαγραφή των ηχογραφήσεων του χαρδαβέλλα.-
 
Καλά άλλο φόρουμ διαβάζεις ή έχεις σκοπό να με νευριάσεις;
Ξαναδιάβασε τα μηνύματά μου να μου πεις πού λέω ότι οι ηχογραφήσεις του Χαρδαβέλλα συγκεκριμένα κάνουν κακό στους αρχάριους και πρέπει να διαγραφούν(για να μη δυσκολευτείς σου κάνω εγώ την παραπομπή: "είναι κρίμα να υπάρχουν τόσοι αρχάριοι μέσα στο φόρουμ αυτό που πραγματικά διψάνε για γνώση και να ζημιώνονται και να χάνωνται μέσα σε μία πανσπερμία "ελευθέρων" θεωρήσεων και απόψεων").
Μήπως το φαντάστηκες κι αυτό όπως και τη λάσπη; Αν θες να συνεχίσεις να μου απαντάς, να κάνεις παραπομπή στα γραφόμενά μου, γιατί έχεις πρόβλημα επικοινωνίας.
Υ.Γ. Άμα είναι να σβήναμε όσους ζημιώνουν τη μουσική μας με 10-20 ψάλτες θα είχε μείνει η ενότητα Ηχογραφήσεις
 

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
Καλά άλλο φόρουμ διαβάζεις ή έχεις σκοπό να με νευριάσεις;
Ξαναδιάβασε τα μηνύματά μου να μου πεις πού λέω ότι οι ηχογραφήσεις του Χαρδαβέλλα συγκεκριμένα κάνουν κακό στους αρχάριους και πρέπει να διαγραφούν(για να μη δυσκολευτείς σου κάνω εγώ την παραπομπή: "είναι κρίμα να υπάρχουν τόσοι αρχάριοι μέσα στο φόρουμ αυτό που πραγματικά διψάνε για γνώση και να ζημιώνονται και να χάνωνται μέσα σε μία πανσπερμία "ελευθέρων" θεωρήσεων και απόψεων").
Μήπως το φαντάστηκες κι αυτό όπως και τη λάσπη; Αν θες να συνεχίσεις να μου απαντάς, να κάνεις παραπομπή στα γραφόμενά μου, γιατί έχεις πρόβλημα επικοινωνίας.
Υ.Γ. Άμα είναι να σβήναμε όσους ζημιώνουν τη μουσική μας με 10-20 ψάλτες θα είχε μείνει η ενότητα Ηχογραφήσεις
Εχετε δίκαιο κύριε...έχω πρόβλημα επικοινωνίας...σας ευχαριστώ πολύ...- Αναφέρω για τρίτη φορά να διαγραφούν όλες οι ηχογραφήσεις του χαρδαβέλλα που ανέβασα...Κύριοι συντονιστές σας ευχαριστω.-
 

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
Κύριε Κουμπαρούλη, υπήρξαν πρόσφατα πολλές αναφορές για τον Χαρδαβέλλα οι οποίες έλεγαν ότι αλλοιώνει την Βυζαντινή μουσική, ότι είναι κακό παράδειγμα για τους αρχάριους του forum και για όποιους θέλουν να μάθουν την παράδοση μας και ότι δεν συνάδει με τον χαρακτήρα του forum. Σεβόμενος τα παραπάνω πιστεύω ότι αφού είμαι εγώ αυτός που έχω ανεβάσει τις ηχογραφήσεις του Χαρδαβέλλα…, ( και προφανώς φέρω την ευθήνη…) προκειμένου να διαφυλαχθεί η παράδοση της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΩΜΑΙΙΚΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ και ο χαρακτήρας του forum, ο οποίος δεν είναι άλλος από το να διαφυλάξει αυτήν την παράδοση…, σας ζητώ ως κύριο διαχειριστή αυτού του forum να διαγράψετε κάθε ηχογράφηση του Χαρδαβέλλα που έχω ανεβάσει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω στην τάχιστη διαγραφή των ηχογραφήσεων προς όφελος της παράδοσης μας... Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές.
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Λόγω του ότι αναφερθήκατε στη συντονιστική ομάδα, να επισημάνω κάποια πράγματα. Σε αυτή την κοινότητα ότι δημοσιεύεται εκτίθεται, οπότε είναι λογικό να τύχει θετικής ή αρνητικής κριτικής, η οποία ανήκει στην σφαίρα της προσωπικής άποψης, αίσθησης του ωραίου ή ορθής συνέχισης της παράδοσης. Όπως υπάρχει η ελευθερία του να ανεβαίνουν δεδομένα που να προκαλούν αρνητική κριτική, έτσι υπάρχει και η ελευθερία να κριτικάρει ο καθένας με κόσμιο πάντα τρόπο αυτό που βλέπει ή ακούει, πράγμα που επαναλαμβάνω αποτελεί ευθύνη του γράφοντα (όπως αναφέρουν και οι κανονισμοί του forum) και δεν εκφράζει όλους.
Εάν η συντονιστική ομάδα είχε την παραμικρή υποψία ότι οι εν λόγω ηχογραφήσεις έπρεπε να αποσυρθούν, να είστε βέβαιος ότι θα είχε ήδη γίνει. Κατανοώ προσωπικά (και αυτό πιστεύω εκφράζει και άλλους) ότι το να δεχτεί κάποιος αρνητική κριτική προαπαιτεί δύναμη που πολλές φορές δεν έχουμε (εγώ πρώτος). Όμως αυτά είναι φυσικά επακόλουθα μίας δημοσίευσης ιδιαιτέρως όταν απευθύνεται στο μεγάλο αναγνωστικό κοινό του ψαλτολόγιου. Αυτό είναι ένα γενικότερο κοινωνικό φυσικό φαινόμενο, όπως θα παρατηρήσει κανείς από την συμπεριφορά των λαών έναντι των κυβερνώντων. Έτσι είναι η εξίσωση, εάν κάποιος δεν σηκώνει την πιθανότητα αρνητικής κριτικής, κάθεται σπίτι του και δεν εκτίθεται. Εάν γίνει δέκτης της, ας θεωρήσει ότι είτε θετική είτε αρνητική είναι, σίγουρα δεν εκφράζει τους πάντες, εκτός κι αν οι πάντες ξεσηκωθούν, κάτι που τουλάχιστον στο θέμα που κουβεντιάζουμε δεν συμβαίνει...
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια πολλά!

Συμφωνώ Χρήστο. Με μια δική μου υπογράμμιση:
Όπως υπάρχει η ελευθερία του να ανεβαίνουν δεδομένα που να προκαλούν αρνητική κριτική, έτσι υπάρχει και η ελευθερία να κριτικάρει ο καθένας με κόσμιο πάντα τρόπο αυτό που βλέπει ή ακούει
Νομίζω ότι ενώ είναι αρκετά σημαντικό αυτό, χάνεται μέσα στο μήνυμά σου.

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τον κύριο Καρασταμάτη (το ερώτημα είναι πραγματικό, όχι ρητορικό, αλλά φυσικά και δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει) αν το thanks που έβαλε σημαίνει ότι συμφωνεί με αυτό.

Επίσης, τον Νικόλαο (που ξέρω ότι θα απαντήσει) ρωτώ αν το υπογραμμισμένο είναι αυτό που είχε στο νου του μιλώντας για σαβουαρβιβρισμό. Εν ολίγοις ενώ συμφωνώ απόλυτα μαζί του με αυτό:
Η δημόσια κριτική (όχι κατάκριση) είναι το αντίτιμο της δημόσιας προβολής
δεν συμφωνώ επ' ουδενί ότι ο ζήλος και η μαχητικότητα είναι άλλοθι για την απρέπεια και ότι, από την άλλη, η στηλίτευση της απρέπειας οφείλεται σε προσβολή του "καθωσπρεπεισμού" (με την εμφανώς μειωτική του χροιά).
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Χρόνια πολλά!

Συμφωνώ Χρήστο. Με μια δική μου υπογράμμιση:

Νομίζω ότι ενώ είναι αρκετά σημαντικό αυτό, χάνεται μέσα στο μήνυμά σου.

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τον κύριο Καρασταμάτη (το ερώτημα είναι πραγματικό, όχι ρητορικό, αλλά φυσικά και δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει) αν το thanks που έβαλε σημαίνει ότι συμφωνεί με αυτό.

Επίσης, τον Νικόλαο (που ξέρω ότι θα απαντήσει) ρωτώ αν το υπογραμμισμένο είναι αυτό που είχε στο νου του μιλώντας για σαβουαρβιβρισμό. Εν ολίγοις ενώ συμφωνώ απόλυτα μαζί του με αυτό:
δεν συμφωνώ επ' ουδενί ότι ο ζήλος και η μαχητικότητα είναι άλλοθι για την απρέπεια και ότι, από την άλλη, η στηλίτευση της απρέπειας οφείλεται σε προσβολή του "καθωσπρεπεισμού" (με την εμφανώς μειωτική του χροιά).

Ο κύριος Καρασταμάτης, Γιώργο, εάν ήταν κύριος, έπρεπε πρώτα να ζητήσει συγνώμη για πράγματα που έχει γράψει και που η συντονιστική ομάδα έχει ευθύνη που δεν φαίνονται, για να δούνε όλοι το μέγιστο του χαρακτήρος του ανδρός και μετά να βάζει ευχαριστώ σε όλα τα ποστ. Όπως έγραψα και πιο πάνω είναι το λιγότερο απαράδεκτος με τις εκφράσεις που έγραψε. Εάν δεν θέλει να τον ακούσει και δεν τον χωνεύει τον Χαρδαβέλα μπορεί να πάει να του το πει στην μούρη να δούμε τότε τί απαντήσεις θα πάρει ή ακόμη καλύτερα ας κάνει τον κόπο ο 'κύριος' Καρασταμάτης να πάει στον ναό που ψάλει ο Χαρδαβέλας και να ακούσουμε τα αποτελέσματα!
Πάντως είναι απαράδεκτο και αντι-χριστιανικό αυτό που συμβαίνει όταν δεν μας αρέσει κάποιος ψάλτης. Ελπίζω ο 'κύριος' Καρασταμάτης να πει ευχαριστώ και στο δικό μου ποστ!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Σίμο, μια χάρη: πριν οξυνθούν και αποπροσανατολιστούν πάλι τα πράγματα με προσωπικές αναφορές και λεκτικούς διαξιφισμούς, σε παρακαλώ άσε να δει το μήνυμά μου ο κ. Καρασταμάτης και να μου δώσει - αν θέλει - μια απάντηση και μετά αποσύρομαι και συνεχίστε τα προσωπικά.
Τα προσωπικά και η οξύτητα δεν αφήνουν να συζητήσουμε σωστά και να διατυπώσουμε επιχειρήματα - χώρια που μέρες ειρήνης που ζούμε δεν θα έπρεπε να έχουν τη θέση τους εδώ.

Ευχαριστώ.
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Σίμο, μια χάρη: πριν οξυνθούν και αποπροσανατολιστούν πάλι τα πράγματα με προσωπικές αναφορές και λεκτικούς διαξιφισμούς, σε παρακαλώ άσε να δει το μήνυμά μου ο κ. Καρασταμάτης και να μου δώσει - αν θέλει - μια απάντηση και μετά αποσύρομαι και συνεχίστε τα προσωπικά.
Τα προσωπικά και η οξύτητα δεν αφήνουν να συζητήσουμε σωστά και να διατυπώσουμε επιχειρήματα - χώρια που μέρες ειρήνης που ζούμε δεν θα έπρεπε να έχουν τη θέση τους εδώ.

Ευχαριστώ.

Φίλε Γιώργο, εάν εσύ περιμένεις απάντηση από τον 'κύριο' Καρασταμάτη, τότε θα περιμένεις για πάρα πολύ ακόμη. Δεν βλέπεις που ο άνθρωπος απλά πατάει το thank you και δεν διαβάζει το κείμενο? Δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, ούτε που τον έχω δει, αλλά από την σβησμένη από τους συντονιστές, βρισιά καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειτε!
Εγώ εάν ήμουν στην θέση του Χαρδαβέλα θα έκανα μήνηση στο φόρουμ που ακόμη κρατάει τον 'κύριο' Καρασταμάτη στις τάξεις του και θα απαιτούσα να φαίνετε τι ακριβώς έχει πει!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Δεν ξέρω. Εγώ από το thanks του σε μένα πάντως ερμηνεύω ότι συμφωνεί με την ανάγκη για κόσμιο τρόπο στην κριτική και τη διαφωνία και δεν συνεχίζω. Πιθανολογώ επίσης πως ότι λέχθηκε ήταν εν βρασμώ ψυχής.

Μακάρι να σταματήσει εδώ κι αυτό το (για πολλοστή φορά) άτυχο θέμα για τον κ. Χαρδαβέλλα.
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Όπως σίγουρα βρισιές δεν θα έπρεπε να γράφονται γιαυτό και διαγράφηκαν, το παρακάτω πιστεύετε ότι γράφετε;
Εγώ εάν ήμουν στην θέση του Χαρδαβέλα θα έκανα μήνηση στο φόρουμ που ακόμη κρατάει τον 'κύριο' Καρασταμάτη στις τάξεις του και θα απαιτούσα να φαίνετε τι ακριβώς έχει πει!
Δεκτοί στην κοινότητα είναι όλοι. Στην περίπτωση που κάποιος παρουσιάσει με οποιοδήποτε τρόπο ανάρμοστη συμπεριφορά, η συντονιστές πράττουν ότι αρμόζει ανά περίπτωση: διαγραφή μηνυμάτων, προσωπική παρατήρηση, ποινές συμμετοχής ή και διαγραφή από το forum από τον διαχειριστή κ.λ.π. ή και συνδυασμούς των παραπάνω. Πρέπει να ξέρετε ότι κοινότητες όπως αυτή που βρισκόμαστε δεν διέπονται από νομοκανονικό σύστημα καλής συμπεριφοράς το οποίο καλύπτεται από κρατικές νομοθετικές ρυθμίσεις και ποινές, εφόσον δεν προβάλει ανάρμοστο περιεχόμενο που να προκαλεί το ενδιαφέρον της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος (π.χ. παιδοφιλία), φυσικά εντελώς άσχετα με το ψαλτολόγιο και τον σκοπό του. Όλα τα υπόλοιπα που παρατηρούνται κατά καιρούς στην κοινότητα, αφορούν τον διαχειριστή και τους συντονιστές, οι οποίοι να είστε βέβαιος ότι δεν κάνουν καμία διάκριση και για κανέναν. Αυτά ως προς την παράθεση του κ. Ελευθεριάδη.
Όλοι είμαστε ίσοι και προσφέρει ή εκφράζεται ο καθένας όπως θέλει, πάντα μέσα στα πλαίσια της καλής συμπεριφοράς.

Προσωπικά προτείνω την διαγραφή των άσχετων με το ηχητικό απόσπασμα μηνυμάτων (μεταξύ αυτών και του παρόντος φυσικά) καθώς και την ανάγνωση από τα μέλη των κανονισμών της κοινότητας, διότι υποπτεύομαι ότι πρέπει να τους φρεσκάρουμε...
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
.....και επειδή μάλλον τρόπους δεν έχετε, είπατε να αρχίσετε να βρίζετε!!! Εσείς να δείτε τι ακριβώς στρώσιμο θέλετε!!!! Εάν εσείς μπορείτε να το πείτε καλύτερα, ας το ανεβάσετε να το απολαύσουμε Χριστουγεννιάτικα!!

Επειδη δυστυχως η και αλλες φορες ευτυχως τα γραπτα μενουν, αντιγραφω αυτολεξει σχολιο του μελους simos σε παλιοτερο θεμα που ειχε προκυψει για τον κ. Χαρδαβελλα και στο οποιο δεν ειχα συμμετοχη. Γραφει λοιπον! ''Αν ητανε η ζηλια ψωρα...Τελος παντων για ακομη μια φοραγινεται ξεκαθαρο οτι το γενος των ψαλτων ειναι χειροτερο απο αυτα που επικρατουν στα μεσημεριαναδικα. Μπραβο σας και συνεχιστε ετσι. Οποιος νομιζει οτι μπορει να ψελνει καλυτερα ας ανεβασει τους ιδιους ψαλμους,αλλιως ας το βουλωσει μια και καλη''! Πολυ ευγενικος! Εχει τροπους ο ανθρωπος...! Αληθεια...μηπως θελει στρωσιμο???:rolleyes:
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Επειδη δυστυχως η και αλλες φορες ευτυχως τα γραπτα μενουν, αντιγραφω αυτολεξει σχολιο του μελους simos σε παλιοτερο θεμα που ειχε προκυψει για τον κ. Χαρδαβελλα και στο οποιο δεν ειχα συμμετοχη. Γραφει λοιπον! ''Αν ητανε η ζηλια ψωρα...Τελος παντων για ακομη μια φοραγινεται ξεκαθαρο οτι το γενος των ψαλτων ειναι χειροτερο απο αυτα που επικρατουν στα μεσημεριαναδικα. Μπραβο σας και συνεχιστε ετσι. Οποιος νομιζει οτι μπορει να ψελνει καλυτερα ας ανεβασει τους ιδιους ψαλμους,αλλιως ας το βουλωσει μια και καλη''! Πολυ ευγενικος! Εχει τροπους ο ανθρωπος...! Αληθεια...μηπως θελει στρωσιμο???:rolleyes:
'κύριε' Καρασταμάτη, μην προσπαθείτε αδίκως να βγήτε από πάνω. Προκαλώ τους υπευθύνους του φόρουμ να επαναφέρει τα γραπτά του 'κυρίου' Καρασταμάτη και να δούμε όλοι τί έχει πει. Ο άνθρωπος αυτός απλά μεταφέρει το πεζοδρόμιο στο φόρουμ. Θα αναμένω έργα από την πλευρά των συντονιστών!
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Επειδη δυστυχως η και αλλες φορες ευτυχως τα γραπτα μενουν, αντιγραφω αυτολεξει σχολιο του μελους simos σε παλιοτερο θεμα που ειχε προκυψει για τον κ. Χαρδαβελλα και στο οποιο δεν ειχα συμμετοχη. Γραφει λοιπον! ''Αν ητανε η ζηλια ψωρα...Τελος παντων για ακομη μια φοραγινεται ξεκαθαρο οτι το γενος των ψαλτων ειναι χειροτερο απο αυτα που επικρατουν στα μεσημεριαναδικα. Μπραβο σας και συνεχιστε ετσι. Οποιος νομιζει οτι μπορει να ψελνει καλυτερα ας ανεβασει τους ιδιους ψαλμους,αλλιως ας το βουλωσει μια και καλη''! Πολυ ευγενικος! Εχει τροπους ο ανθρωπος...! Αληθεια...μηπως θελει στρωσιμο???:rolleyes:

Ευτυχώς για εσάς τα δικά σας γραπτά, μπορεί να αισθάνετε και το φόρουμ λίγο ένοχα, σβηστήκανε!!!! Δεν πειράζει όμως ελπίζω να τα βρείτε μπροστά σας!
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Δεν ξέρω. Εγώ από το thanks του σε μένα πάντως ερμηνεύω ότι συμφωνεί με την ανάγκη για κόσμιο τρόπο στην κριτική και τη διαφωνία και δεν συνεχίζω. Πιθανολογώ επίσης πως ότι λέχθηκε ήταν εν βρασμώ ψυχής.

Μακάρι να σταματήσει εδώ κι αυτό το (για πολλοστή φορά) άτυχο θέμα για τον κ. Χαρδαβέλλα.

Ένας είναι ο τρόπος φίλε Γιώργο για να επανέλθει το θέμα στην πρώτιστη κατάσταση. Ο 'κύριος' Καρασταμάτης να ζητήσει δημοσίως συγνώμη, όπως ακριβώς καταφέρθηκε δημοσίως με απαράδεκτο τρόπο εναντίον του Χαρδαβέλα. Έτσι κάνουν αυτοί που καταλαβαίνουν την λάθος συμπεριφορά τους, και όχι με thanks σε ποστ άλλων!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Τὸ λοιπὸν κ. συνάδελφοι, ὁ κ. Καρασταμάτης πρέπει πρώτα νὰ βγάλει τὰ ρούχα του καὶ νὰ φορέσει ἕνα τσουβάλι σκέτο (κατὰ προτίμηση τρίχινο γιὰ νὰ ἔχει φαγούρα).

Μετὰ νὰ ρίξει στάχτη στὰ μαλλιά του.

Μετὰ νὰ τὸν κουρέψουν γουλί (νόμος 4000).

Μετὰ νὰ μαστιγωθεῖ μὲ χρήση γάτας μὲ τὶς ἐννιὰ οὐρές.


Μετὰ νὰ τοῦ ρίξουν ἀλάτι και ξύδι (ὄχι βαλσάμικο, τὸ κανονικὸ τσούζει περισσότερο).

Μετὰ, ἄμα ἐπιζήσει, νὰ βάλει στρωτὴ μετάνοια μὲ τὸ κούτελο στὸ χώμα καὶ νὰ ζητήσει συγγνώμη δημοσίως.

Ἔτσι κάνουν οἱ ... ἄντρες οἱ ... στρωτοί ...
 

Attachments

  • Grand_Knout.gif
    87.9 KB · Views: 10
Domesticus σκέφτηκα πιο σκληρή τιμωρία για τον κ.Καρασταμάτη. Θα τον πάμε στο ληξιαρχείο και θα του αφαιρέσουμε το "Σταμάτης" από το επίθετο. Τί μένει; Μπρρρ... εφιάλτης!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Domesticus σκέφτηκα πιο σκληρή τιμωρία για τον κ.Καρασταμάτη. Θα τον πάμε στο ληξιαρχείο και θα του αφαιρέσουμε το "Σταμάτης" από το επίθετο. Τί μένει; Μπρρρ... εφιάλτης!

Θεε και Κυριε!!! Απελθετω απ εμου τουτο!!!!!!! Σας ικετυεωωωω!!!!!:eek:
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Τὸ λοιπὸν κ. συνάδελφοι, ὁ κ. Καρασταμάτης πρέπει πρώτα νὰ βγάλει τὰ ρούχα του καὶ νὰ φορέσει ἕνα τσουβάλι σκέτο (κατὰ προτίμηση τρίχινο γιὰ νὰ ἔχει φαγούρα).

Μετὰ νὰ ρίξει στάχτη στὰ μαλλιά του.

Μετὰ νὰ τὸν κουρέψουν γουλί (νόμος 4000).

Μετὰ νὰ μαστιγωθεῖ μὲ χρήση γάτας μὲ τὶς ἐννιὰ οὐρές.


Μετὰ νὰ τοῦ ρίξουν ἀλάτι και ξύδι (ὄχι βαλσάμικο, τὸ κανονικὸ τσούζει περισσότερο).

Μετὰ, ἄμα ἐπιζήσει, νὰ βάλει στρωτὴ μετάνοια μὲ τὸ κούτελο στὸ χώμα καὶ νὰ ζητήσει συγγνώμη δημοσίως.

Ἔτσι κάνουν οἱ ... ἄντρες οἱ ... στρωτοί ...

Λετε να ειναι αρκετα???:mad:
 
Τὸ λοιπὸν κ. συνάδελφοι, ὁ κ. Καρασταμάτης πρέπει πρώτα νὰ βγάλει τὰ ρούχα του καὶ νὰ φορέσει ἕνα τσουβάλι σκέτο (κατὰ προτίμηση τρίχινο γιὰ νὰ ἔχει φαγούρα).

Μετὰ νὰ ρίξει στάχτη στὰ μαλλιά του.

Μετὰ νὰ τὸν κουρέψουν γουλί (νόμος 4000).

Μετὰ νὰ μαστιγωθεῖ μὲ χρήση γάτας μὲ τὶς ἐννιὰ οὐρές.


Μετὰ νὰ τοῦ ρίξουν ἀλάτι και ξύδι (ὄχι βαλσάμικο, τὸ κανονικὸ τσούζει περισσότερο).

Μετὰ, ἄμα ἐπιζήσει, νὰ βάλει στρωτὴ μετάνοια μὲ τὸ κούτελο στὸ χώμα καὶ νὰ ζητήσει συγγνώμη δημοσίως.

Ἔτσι κάνουν οἱ ... ἄντρες οἱ ... στρωτοί ...

Χα,χα,χα!!!:D:D:D Απίθανος ο domesticos!!! Aπολαυστικό!
 
Top