[Ψάχνω] Πρόγραμμα ηχογράφησης

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Πολλές φορές βάζω και ακούω ακολουθίες από ιντερνετικό ραδιόφωνο. Συγκεκριμένα μπαίνω στο eradio και από εκεί συνδέομαι με Εκκλ. Ελλάδος - Πειραική κλπ. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc που να μπορεί να κάνει εσωτερική ηχογράφηση των ακολουθιών που μεταδίδονται μέσω ιντερνετικού ραδιοφώνου? Μπορεί πχ να πετύχω μια αγρυπνία που να μεταδίδει η Εκκλ. Ελλάδος την οποία να θέλω να την ηχογραφήσω και να την έχω αποθηκευμένη μέσα στο pc.
Ευχαριστώ

Ελπίζω να καταλάβατε στο περίπου τι θέλω να κάνω:):):):):):):):):):):):)
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Πολλές φορές βάζω και ακούω ακολουθίες από ιντερνετικό ραδιόφωνο. Συγκεκριμένα μπαίνω στο eradio και από εκεί συνδέομαι με Εκκλ. Ελλάδος - Πειραική κλπ. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc που να μπορεί να κάνει εσωτερική ηχογράφηση των ακολουθιών που μεταδίδονται μέσω ιντερνετικού ραδιοφώνου? Μπορεί πχ να πετύχω μια αγρυπνία που να μεταδίδει η Εκκλ. Ελλάδος την οποία να θέλω να την ηχογραφήσω και να την έχω αποθηκευμένη μέσα στο pc.
Ευχαριστώ

Ελπίζω να καταλάβατε στο περίπου τι θέλω να κάνω:):):):):):):):):):):):)

Έχουν αναφερθεί διάφορα προγράμματα κατά καιρούς στο Ψαλτολόγιον. Κοίταξε κ εδώ όμως.
 

Γιώργος Λαμπρόπουλος

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Τιμίου Προδρόμου Κάτω Αχαίας
Ένα πολύ χρήσιμο και εύχρηστο προγραμματάκι που έχω βρει και πιστεύω ότι μπορεί να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου είναι το RadioSure, με το οποίο μπορείς να κάνεις και εγγραφή και είναι αν σε ενδιαφέρει και portable. Για περισσότερες πληροφορίες δες http://www.radiosure.com/
 
Last edited:
Top