Κυριακή Αγ. Πάντων & 12 Αποστόλων (30/06/13)

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Αγαπητή φιλόμουση ομήγυρης,

σας ανακοινώνω την επίσκεψη του Άρχοντα Διδασκάλου του Αποστόλου της ΜτΧΕ κ. Δ.Νεραντζή στον τόπο μου την όμορφη Σητεία. Ο Άρχοντας σήμερα το πρωι έψαλλε στην εκκλησία που διακονώ κατόπιν δικής μου προσκλήσεως. Ο κ.Νεραντζης παρέδωσε εκτός από μαθήματα μουσικής δια ζώσης και μαθήματα ήθους..είναι εξαίρετος άνθρωπος και έμαθα πολλά αυτές τις 2 ημέρες που έμεινε στην πόλη μου! Τον ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας και τον περιμένω μετά μεγάλης χαράς να τον φιλοξενήσω ξανά στον τόπο μου.

Εν καιρώ θα αναρτήσω οπτικοακουστικό υλικό προς κοινή οφέλεια.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Και ένα μικρό ποτ-πουρί φωτογραφιών.

ΥΓ.
1ο) Άρχοντα και δάσκαλε μου σ'ευχαριστώ και πάλι που ήρθες και με τίμησες! Ο Θεός να σ'εχει καλά!!

2ο) Εάν κάποιος για οποιοδήποτε λόγο θελήσει να χρησιμοποιήσει κάποια από τις παρακάτω φωτογραφίες θα τον παρακαλούσα να επικοινωνήσει πρώτα μαζί μου για να του δώσω (με την σύμφωνη γνώμη του Άρχοντα) την άδεια.

3ο) Στην τελευταία διακρίνονται επίσης ο προϊστάμενος του ναού πατέρας Σπυρίδων Ρελάκης εκ των μαθητών του δασκάλου και ο πατέρας μου ο οποίος ήρθε μετά το πέρας της Θ.Λειτουργίας, εξ'αιτίας των υποχρεώσεων του στην ενορία που ψάλλει, γι'αυτό και δεν φαίνεται στις υπόλοιπες φωτογραφίες.
 

Attachments

  • DSC_0955.jpg
    13.7 MB · Views: 97
  • DSC_1008.jpg
    11.1 MB · Views: 59
  • DSC_1017.jpg
    DSC_1017.jpg
    9 MB · Views: 68
  • DSC_1019.jpg
    14.3 MB · Views: 43
  • DSC_0937.jpg
    11.3 MB · Views: 64
  • DSC_0942.jpg
    15.8 MB · Views: 45
  • DSC_1068.jpg
    15.6 MB · Views: 107
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
O N' ψαλμός από τον Άρχοντα Διδάσκαλο του Αποστόλου κ. Νεραντζή!

Ένα κέρασμα στην ψαλτολογική κοινότητα! Χθες βάπτισα Χριστιανό ένα αγοράκι, τον Κωνσταντίνο!
 

Attachments

  • Δ. Νεραντζής-Εμμ.Παπαδάκης Ν' ψαλμός (D. Nerantzis- Emm.Papadakis N' Psalmos).mp3
    6.2 MB · Views: 157

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Οι Καταβασίες Ανοίξω το στόμα μου σε σύντομο μέλος, από την ίδια ακολουθία. Ψάλλουν ο Άρχων Διδάσκαλος του Αποστόλου της ΜτΧΕ κ. Δημήτριος Νεραντζής και ο Εμμανουήλ Παπαδάκης.
 

Attachments

  • Katavasies Anoiksw to stoma mou (Dim. Nerantzis-Emm. Papadakis).mp3
    5.4 MB · Views: 165

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Συνεχίζουμε τις αναρτήσεις με την υποδειγματική απόδοση του Αποστόλου από τον Άρχοντα Διδάσκαλο του Αποστόλου της ΜτΧΕ κ. Δημήτριο Νεραντζή. Τέτοιες ηχογραφήσεις αποτελούν μοναδικά μαθήματα για όλους μας!!!

Αυτός είναι Απόστολος!!!



Να σαι καλά δάσκαλε!!!
 
Συνεχίζουμε τις αναρτήσεις με την υποδειγματική απόδοση του Αποστόλου από τον Άρχοντα Διδάσκαλο του Αποστόλου της ΜτΧΕ κ. Δημήτριο Νεραντζή. Τέτοιες ηχογραφήσεις αποτελούν μοναδικά μαθήματα για όλους μας!!!

Αυτός είναι Απόστολος!!!



Να σαι καλά δάσκαλε!!!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ!!! Ευχαριστούμε Μανώλη για αυτον τον θησαυρό!!! Τα σεβασματα στον Αρχοντα και συνεχιστη του υφους του δασκαλου του και των σωστών ακουσμάτων του!!!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Καλη σας ακρόαση! Εύχομαι επι τη ευκαιρία Καλό Τριώδιο σε όλους!
 

Attachments

  • 30-06-13 Αγίων Πάντων Παλαίκαστρο Κρήτης Δ. Νεραντζής-Εμμ.Παπαδάκης(β' μέρος)-Ά εξαποστειλάριον.mp3
    2.1 MB · Views: 70
  • 30-06-13 Αγίων Πάντων Παλαίκαστρο Κρήτης Δ. Νεραντζής-Εμμ.Παπαδάκης(β' μέρος)-Πασαπνοάριο.mp3
    2.1 MB · Views: 80
  • 30-06-13 Αγίων Πάντων Παλαίκαστρο Κρήτης Δ. Νεραντζής-Εμμ.Παπαδάκης(β' μέρος)-Αίνοι πλ.δ'.mp3
    2.2 MB · Views: 90

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
A' Εωθινόν & Υπερευλογημένη..Καλή ακρόαση.
 

Attachments

  • A Eothinon-D.Nerantzis.mp3
    4.5 MB · Views: 60
  • Ipereulogimeni-Em.Papadakis.mp3
    1.1 MB · Views: 52
Top