Από την αγρυπνία της 25ης Σεπτεμβίου στο Ναό που ψάλλω

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Στην αγρυπνία της 25ης Σεπτεμβίου στο Ναό που ψάλλω, ήμουν ΜΟΝΟΣ! Ο κ. Κώστας που με βοήθησε, ήρθε στο τέλος του μέλους που επισυνάπτεται! Τα λάθη μου οφείλονται 1) στο μεταξύ εμού και του αναλογίου κερί, 2)στην συνεπεία του πρώτου στραβωμάρα:D! Και 3) Τα σημεία που γίνονται τα λάθη, είναι μέλη του ... αριστερού :(.
... Για τους παραπάνω λόγους, .... απαγορεύω:D την επισήμανση των λαθών, όπως στο «και οδός ασεβών» που δεν το αφήρεσα καίτοι μπορούσα, αλλά το άφησα ίνα πληρωθεί το ρηθέν «ουδείς ... άσφαλτος»:D:D
 

Attachments

  • Μακάριος ανήρ.mp3
    13.2 MB · Views: 295

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Στην αγρυπνία της 25ης Σεπτεμβίου στο Ναό που ψάλλω, ήμουν ΜΟΝΟΣ! Ο κ. Κώστας που με βοήθησε, ήρθε στο τέλος του μέλους που επισυνάπτεται! Τα λάθη μου οφείλονται 1) στο μεταξύ εμού και του αναλογίου κερί, 2)στην συνεπεία του πρώτου στραβωμάρα:D! Και 3) Τα σημεία που γίνονται τα λάθη, είναι μέλη του ... αριστερού :(.
... Για τους παραπάνω λόγους, .... απαγορεύω:D την επισήμανση των λαθών, όπως στο «και οδός ασεβών» που δεν το αφήρεσα καίτοι μπορούσα, αλλά το άφησα ίνα πληρωθεί το ρηθέν «ουδείς ... άσφαλτος»:D:D

Κερί ;
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Στην αγρυπνία της 25ης Σεπτεμβίου στο Ναό που ψάλλω, ήμουν ΜΟΝΟΣ! Ο κ. Κώστας που με βοήθησε, ήρθε στο τέλος του μέλους που επισυνάπτεται! Τα λάθη μου οφείλονται 1) στο μεταξύ εμού και του αναλογίου κερί, 2)στην συνεπεία του πρώτου στραβωμάρα:D! Και 3) Τα σημεία που γίνονται τα λάθη, είναι μέλη του ... αριστερού :(.
... Για τους παραπάνω λόγους, .... απαγορεύω:D την επισήμανση των λαθών, όπως στο «και οδός ασεβών» που δεν το αφήρεσα καίτοι μπορούσα, αλλά το άφησα ίνα πληρωθεί το ρηθέν «ουδείς ... άσφαλτος»:D:D

Ωραίο ύφος ... Απλό , ουσιαστικό και προπάντων, κατανυκτικό!!!

Σε ποιό Ναό, αν επιτρέπετε;
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ναι! Και περιποιημένο με ποτηράκι να μη στάζει...:D Υποτίθεται για κατανυκτικότερη ατμόσφαιρα.... Αλλά ο ψάλλων κυριολεκτικά ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕ!:eek: Δεν θα το ξανακάνω! ... Στάση ... ψαλμωδίας.!!!:D


Αὐτὴ ἡ κατάνυξη μᾶς μάρανε.
60άρα λάμπα ὁ καλύτερος βοηθός, ζεσταίνεσαι καὶ τὸ χειμώνα:D
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Σε ποιό Ναό, αν επιτρέπετε;

Αγίου Αντωνίου Βριλησσίων - Χαλανδρίου... Με τα αντιπλημμυρικά έργα που γίνονται στην περιοχή χρειάζεται GPS:D Είναι κοντά στον κόμβο Δουκίσσης Πλακ. της Αττικής οδού...

domestikus; said:
60άρα λάμπα ὁ καλύτερος βοηθός, ζεσταίνεσαι καὶ τὸ χειμώνα

Ο φωτισμός φίλε μου είναι πρόβλημα! Δεν θυμάμαι που, συνάντησα σε ψαλτήρι διακόπτη ροοστάτη ρύθμιζε την ένταση του φωτός κατά την επιθυμία σου...
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Δεν θυμάμαι που, συνάντησα σε ψαλτήρι διακόπτη ροοστάτη ρύθμιζε την ένταση του φωτός κατά την επιθυμία σου...

Κλεφτοφαναρο, απο τα μικρα τσεπης, αυτα που ρυθμιζονται οταν τα στριβεις.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Ναι! Και περιποιημένο με ποτηράκι να μη στάζει...:D Υποτίθεται για κατανυκτικότερη ατμόσφαιρα.... Αλλά ο ψάλλων κυριολεκτικά ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕ!:eek: Δεν θα το ξανακάνω! ... Στάση ... ψαλμωδίας.!!!:D

ίλε Νικολάκη, εγώ θα σου πρότεινα, να πάρεις το κερί και να κάνεις πορεία στην Πανεπιστημίου. Παρ' ότι έχω κινητικό πρόβλημα, θα ερχόμουνα μαζί σου !!!
 
Top