Μ. Εβδομάδα, Αφοί Κουμπαρούλη

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Δημήτρης,Μαγδαληνή και Όμηρος Κουμπαρούλης ,στην γυναικεία Ι.Μ.Σκαφιδιάς Πύργου τη Μ.Εβδομάδα του 1990 .Το μαγνητόφωνο το είχαν στα στασίδια λίγο μακρυά από το ψαλτήρι γι' αυτό ακούγονται και άλλες φωνές και θόρυβοι.
Δημήτρης 13 1/2 χρονών (ο πρωτοψάλτης :) )
Μαγδαληνή 12 >> (ο δομέστιχος)
Όμηρος 10 >> ( ο λαμπαδάριος )
View attachment Μ.Βδομάδα1 1990.mp3

View attachment Μ.Εβδομάδα2 1990.mp3
 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Δημήτρης,Μαγδαληνή και Όμηρος Κουμπαρούλης ,στην γυναικεία Ι.Μ.Σκαφιδιάς Πύργου τη Μ.Εβδομάδα του 1990 .Το μαγνητόφωνο το είχαν στα στασίδια λίγο μακρυά από το ψαλτήρι γι' αυτό ακούγονται και άλλες φωνές και θόρυβοι.
Δημήτρης 13 1/2 χρονών (ο πρωτοψάλτης :) )
Μαγδαληνή 12 >> (ο δομέστιχος)
Όμηρος 10 >> ( ο λαμπαδάριος )
View attachment 1316

View attachment 1317

Σοϊ παει το πραγμα . Για τις ηλικιες αυτες , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ . ΜΠΡΑΒΟ και στιυς τρεις .
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Το ήξερα ότι από μικρά είχατε ταλέντο. Απλώς εγώ είχα και έχω την ευκαιρία να απολαμβάνω το Λάζαρο στο Βατοπέδι πλεόν, όποτε μπορώ και πάω. Παρεπιπτόντος στην ηχογράφηση του δίσκου της Μεγάλης Παρασκευής στο "Έφριξεν γη" του Χαλάτζογλου, δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας. Την πρώτη φορά που το άκουσα γέμισαν τα μάτια μου. Και την τελευταία φορά, προς το παρόν, πάλι γέμισαν.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Το ήξερα ότι από μικρά είχατε ταλέντο. Απλώς εγώ είχα και έχω την ευκαιρία να απολαμβάνω το Λάζαρο στο Βατοπέδι πλεόν, όποτε μπορώ και πάω. Παρεπιπτόντος στην ηχογράφηση του δίσκου της Μεγάλης Παρασκευής στο "Έφριξεν γη" του Χαλάτζογλου, δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας. Την πρώτη φορά που το άκουσα γέμισαν τα μάτια μου. Και την τελευταία φορά, προς το παρόν, πάλι γέμισαν.

Οντως ο π. Λαζαρος κανει μια πολυ αξιολογη ερμηνεια .
 
Top