«Ερχόμενος ο Κύριος» Ήχος Α'

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Αγαπητοι φιλοι και συναδελφοι ,ανεβαζω μια προσωπικη μου ηχογραφηση εκτος ναου στο forum . Ειναι το ιδιομελον της Κυριακης των Βαιων εσπερας "ερχομενος ο κυριος" σε ηχο Α .
 
Last edited:

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
π.Μαξιμε χαιρε ! "Φιλανθρωπε ,μεγα και ανεικαστον το πληθος των οικτιρμων σου" . Το υπεροχο αυτο δοξαστικο των αποστιχων του "Θωμα" , σε μια γλαφυροτατη και συγκινητικοτατη (δανειζομαι το χαρακτηρισμο απο σας ) ερμηνεια, απο τον μακαριστο μητροπολιτη ΠΑΤΡΩΝ κυρο ΝΙΚΟΔΗΜΟ . Καλη ακροαση !
 
Last edited:
Μ

Μιχαηλ Τσαβαρης

Guest
Πολυ καλο!! Αν και δεν συμφωνω με τις πολλες αλλαγες του ισοκρατηματος :) αυτο το ΝΗ-ΠΑ ειναι καλο να μην γινεται...εξαλλου ειναι περαστικο
 

vaiacum

Ποιος είπε ότι ο Δημήτρης Μητροπάνος δεν ζει πια;;
Πολυ καλο!! Αν και δεν συμφωνω με τις πολλες αλλαγες του ισοκρατηματος :) αυτο το ΝΗ-ΠΑ ειναι καλο να μην γινεται...εξαλλου ειναι περαστικο

εμένα, πάλι, θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω! δεν με συγκίνησε ιδιαίτερα το άκουσμα, είχε δύο αρνητικά σημεία: αργό χρόνο στην εκτέλεση και κακή άρθρωση του εκτελούντος. Όσο για το ισοκράτημα, πάλι θα διαφωνήσω, το ΝΗ-ΠΑ καλό είναι να γίνεται!
Και μην θεωρήσετε τια παρατηρήσεις μου κακοπροαίρετες, κουβέντα κάνουμε!

Δημ. Καταραχιάς
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω εδω μια ηχογραφηση του εξαδελφου μου , πρωτοψαλτη του Ιερου Ναου Αγιου Γεωργιου Ιτεων Πατρων , ο οποιος υπηρχε στο forum σαν "basiliosn" και μετα απο αποφαση των συντονιστων "κοπηκε" .
 

Attachments

  • 02 ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ wma.wma
    6.4 MB · Views: 102
Last edited:

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω εδω μια ηχογραφηση του εξαδελφου μου , πρωτοψαλτη του Ιερου Ναου Αγιου Γεωργιου Ιτεων Πατρων , ο οποιος υπηρχε στο forum σαν "basiliosn" και μετα απο αποφαση των συντονιστων "κοπηκε" .

Το αρχικο "ανεβασμα" εχει διαγραφει .
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω εδω μια ηχογραφηση του εξαδελφου μου , πρωτοψαλτη του Ιερου Ναου Αγιου Γεωργιου Ιτεων Πατρων , ο οποιος υπηρχε στο forum σαν "basiliosn" και μετα απο αποφαση των συντονιστων "κοπηκε" .

Eδω (στο μηνυμα 6 του ...εξαδελφου :D εννοω ) , καποιος "εφαγε" το Edit η εγω ειμαι στραβαδι :rolleyes: ;
 
Last edited:

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
εμένα, πάλι, θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω! δεν με συγκίνησε ιδιαίτερα το άκουσμα, είχε δύο
αρνητικά
σημεία: αργό χρόνο στην εκτέλεση και
άρθρωση του εκτελούντος. Όσο για το ισοκράτημα, πάλι θα διαφωνήσω, το ΝΗ-ΠΑ καλό είναι να γίνεται!
Και μην θεωρήσετε τια παρατηρήσεις μου κακοπροαίρετες, κουβέντα κάνουμε!

Δημ. Καταραχιάς


Υπαρχει εστω και ενας στο φορουμ (οχι αλεξιπτωτιστης βεβαια) , που να πιστευει οτι αδικως μεμφομαι τον κ.vaiacum σχετικα με την εφεση του στην (αρνητικη ως επι το πλειστον ) κριτικη ;
 
Top