Χορωδιακές εκτελέσεις

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Κάπως έτσι ψάλλαμε εγώ και οι μαθητές μου σε εκδήλωση για τους τρείς Ιεράρχες στο Λύκειο των Ελληνίδων του Ρεθύμνου, την κυριακή 1 φεβρουαρίου 2009.Καλή ακρόαση
 

Attachments

  • Προσομοιο1.mp3
    1.1 MB · Views: 78
  • Προσομοιο2.mp3
    916.8 KB · Views: 49
  • Δοξαστικο.mp3
    1.5 MB · Views: 64

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Κάπως έτσι ψάλλαμε εγώ και οι μαθητές μου σε εκδήλωση για τους τρείς Ιεράρχες στο Λύκειο των Ελληνίδων του Ρεθύμνου, την κυριακή 1 φεβρουαρίου 2009.Καλή ακρόαση

Συγχαρητήρια Αντώνη, πάρα πολύ ωραίο αποτέλεσμα.
Να είσαι καλά και πάντα τέτοια.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Συνεχίζω με αποσπάσματα απο την δοξολογία επί τη αφίξει του οικουμενικού πατριάρχη κκ.Βαρθολομαίου στη μητρόπολη Λάμπης και Σφακίων ,όπου τότε τον Νοέμβριο του 1992 υπηρετούσα ως πρωτοψάλτης στο μητροπολιτικό ναό.Η ηχογράφηση έχει τα προβληματά της αφού αυτός που ηχογραφούσε δεν αρκέστηκε σε αυτό αλλά έψαλλε κιόλας, δυστυχώς όμως φάλτσα, γι αυτό και ανεβάζω ελάχιστα αποσπάσματα.Καλή ακρόαση!!!
 

Attachments

  • Εις πολλά έτη.mp3
    1.5 MB · Views: 28
  • Τον Δεσπότην.mp3
    812.6 KB · Views: 33
Last edited:

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Συνεχίζω με αποσπάσματα απο την δοξολογία επί τη αφίξει του οικουμενικού πατριάρχη κκ.Βαρθολομαίου στη μητρόπολη Λάμπης και Σφακίων ,όπου τότε τον Νοέμβριο του 1992 υπηρετούσα ως πρωτοψάλτης στο μητροπολιτικό ναό.Η ηχογράφηση έχει τα προβληματά της αφού αυτός που ηχογραφούσε δεν αρκέστηκε σε αυτό αλλά έψαλλε κιόλας, δυστυχώς όμως φάλτσα, γι αυτό και ανεβάζω ελάχιστα αποσπάσματα.Καλή ακρόαση!!!

Που είναι το πολυχρόνιο? γιατί το έβγαλες?
Βάλε κι άλλα...
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Που είναι το πολυχρόνιο? γιατί το έβγαλες?
Βάλε κι άλλα...

Αγαπητε Κωστα
Ακουσε το στην επισυναψη . Ειναι απο την δοξολογια επι τη αφιξει στο Ηρακλειο του κ.κ. Βαρθολομαιου στις 9-11-1992 . Ψαλλει η χορωδια του Σωματειου Ιεροψαλτων Νομου Ηρακλειου ΑΝΔΡΕΑΣ Ο ΚΡΗΤΗΣ , υπο την διευθυνση μου .
 

Attachments

  • 05=2'41''=ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΣΜΟΣ Πατριαρχου.mp3
    2.5 MB · Views: 26

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Που είναι το πολυχρόνιο? γιατί το έβγαλες?
Βάλε κι άλλα...

Κώστα δυστυχώς το πολυχρόνιο ενώ παίζει στην κασσέτα στην αντιγραφή στην αρχή ακούγεται σαν να μασάει την κασσέτα γι αυτό και το απέσυρα.Θα προσπαθήσω αύριο.Αντ αυτού παραθέτω στίχους -λείπει η αρχή-από την δοξολογία του Βιολάκη σε πλ.του α΄εναρμόνιο.
 

Attachments

  • Δοξολογια.mp3
    2.5 MB · Views: 43
Last edited:

STILMOUNT

Νέο μέλος
Σε βρήκα Αντώνη. Αυτή την εκδήλωση δυστυχώς δεν μπόρεσα να την παρακολουθήσω και έτσι τώρα παίρνω μια γεύση. Μπράβο πολλή καλή δουλειά πάντα τέτοια.
 
Top