CD Παρακλητικός κανών εις τον Άγ. Λουκά τον Ιατρό

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΩΝ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΙΟΝ ΛΟΥΚΑ
ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΠΟΛΕΩΣ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑΙΑΣ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ

Εκδόθηκε από την Ιερά Μονή Υ. Θ. Υψηλής Μαγουλάδων Κερκύρας.

Ψάλλουν οι Αδελφοί της Μονής, Αρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
καί Αρχιμ. Θεολόγος Σκορδίλης (ιερατικά).

Αποστέλλεται δωρεάν στα μέλη και στους φίλους του Ψαλτολογίου.
 

Attachments

  • Graphic1.jpg
    289.7 KB · Views: 130
  • Graphic3.jpg
    364.7 KB · Views: 102

en_elladi

Μέλος
Ευλογείτε!...
Το CD αυτό, το αγόρασα από το νησί σας, ίσως και από τη Μονή, όταν ήρθα για οικογενειακές διακοπές... Χάρηκα πολύ όταν κατάλαβα ότι το αγαπητό μέλος "spyridon" είναι ο π. Σπυρίδων που ψέλνει στο Παρακλητικό Κανώνα του Αγίου Λουκά Αρχιεπισκόπου Συμφερουπόλεως και Κριμαίας.
Δεν σας κρύβω ότι από το πρώτο άκουσμα αναπαύτηκα πολύ! Ευλαβούμαι πολύ τον Άγιο Λουκά, τον οποίο με θαύμα γνώρησα, και ακούω το CD σας κάθε φορά με δέος! Συγχαρητήρια για την δουλειά σας! Εύχομαι ο Άγιος βοήθειά σας στον Πνευματικό σας αγώνα!
ο Άγιος γίνεται όλο και περισσότερο γνωστός και στη χώρα μας θαυμαστώς!!!...

Την ευχή σας!!!
 
Last edited:

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
Ευλογείτε!...
Το CD αυτό, το αγόρασα από το νησί σας, ίσως και από τη Μονή, όταν ήρθα για οικογενειακές διακοπές... Χάρηκα πολύ όταν κατάλαβα ότι το αγαπητό μέλος "spyridon" είναι ο π. Σπυρίδων που ψέλνει στο Παρακλητικό Κανώνα του Αγίου Λουκά Αρχιεπισκόπου Συμφερουπόλεως και Κριμαίας.
Δεν σας κρύβω ότι από το πρώτο άκουσμα αναπαύτηκα πολύ! Ευλαβούμαι πολύ τον Άγιο Λουκά, τον οποίο με θαύμα γνώρησα, και ακούω το CD σας κάθε φορά με δέος! Συγχαρητήρια για την δουλειά σας! Εύχομαι ο Άγιος βοήθειά σας στον Πνευματικό σας αγώνα!
ο Άγιος γίνεται όλο και περισσότερο γνωστός και στη χώρα μας θαυμαστώς!!!...

Την ευχή σας!!!

Σας εὐχαριστῶ πολύ γιά τὶς εὐχές σας καὶ τὰ καλά σας λόγια.

Ὁ Ἅγιος Λουκάς νά σας προστατεύει με τὶς πρεσβείες του.

Ἔχετε ἐπισκευθεῖ τὸ Μοναστήρι μου; χάσαμε μιά εὐκαιρία νά γνωριστούμε ἀπό κοντά.
Σε διαφορετική περίπτωση μου προξενεί ἐντύπωση τὸ γεγονός ὀτι ἀγοράσατε το cd, τὸ ὁποίο μόνο στὸ μοναστήρι ὑπάρχει καὶ προσφέρεται δωρεάν. Δέν τὸ ἔχω προωθήσει.
Ὑπάρχει βέβαια καὶ ἡ πιθανότητα νά τὸ βρήκατε στὴν Ἱερᾶ Μονή Σαγματά.
Ὅπως καὶ να ἔχει σας εὐχαριστῶ.

Ἐλπίζω τὴν ἐπόμενη φορά ποὺ θά ἐπισκευθείτε τὴν Κέρκυρα, νά μᾶς δωθεῖ ἡ εὐκαιρία νά γνωριστούμε. Ἡ Παναγία μας νά εἶναι μαζί σας.
 

en_elladi

Μέλος
π. Σπυρίδων την ευχή σας!
Τώρα που το λέτε, πολύ πιθανόν να κάνω λάθος!
Το CD σας, μάλλον το πήρα από την Ι. Μ. Σαγματά! Γνωρίζω προσωπικά τον π. Νεκτάριο και πολύ πιθανόν να το προμηθεύτηκα από κάποιο προσκύνημά μου εκεί.
Ελπίζω κι εγώ την επόμενη φορά να σας γνωρίσω κι από κοντά!
Να εύχεστε!
 
Την ευχη σας π. Σπυριδων!
Και εμεις στην Κυπρο ευλαβουμαστε ιδιαιτερα τον Αγιο Λουκα τον ιατρό, έχουν γινει αναρίθμητα θαυματα με την ελευση των λειψάνων του, και τωρα με τη βοηθεια του Θεού κτιζεται στη Λεμεσο και εκκλησια μεγαλη αφιερωμενη στον Αγιο Λουκα. Θα ηθελα να ρωτησω από που μπορουμε να προμηθευτούμε το cd?
 

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
Την ευχη σας π. Σπυριδων!
Και εμεις στην Κυπρο ευλαβουμαστε ιδιαιτερα τον Αγιο Λουκα τον ιατρό, έχουν γινει αναρίθμητα θαυματα με την ελευση των λειψάνων του, και τωρα με τη βοηθεια του Θεού κτιζεται στη Λεμεσο και εκκλησια μεγαλη αφιερωμενη στον Αγιο Λουκα. Θα ηθελα να ρωτησω από που μπορουμε να προμηθευτούμε το cd?

Μπορείτε μέ προσωπικό μήνυμα να μου στείλετε την διεύθυνσή σας και θα σας το στείλω. Να είσαστε καλά. Βοήθειά σας ο Άγιος Λουκάς.
 

Nikos3

Νέο μέλος
Πως μπορώ να προμηθευτώ το CD αυτό; Ζώ στο Belfast, UK αλλά η μητέρα μου ζει στις Σέρρες και βάζει λαδάκι από τον Άγιο για να την θεραπεύσει σε κάποια πάθηση που έχει. Μπορώ να σας πληρώσω μέσω Paypal να μου το στείλετε; Παρακαλώ επικοινωνήσατε μαζί μου στο perseas1975@gmail.com . Ευχαριστώ.
 

Loukas Petros

New member
Hello Father Spyridon!

How can i get the CD please? This is my beloved Patron Saint! I was baptised in Kerkyra 3 Years ago from his Eminence Metropolitan Nektarios. I will be in Kerkyra from 30.6. till 8.7. Maybe i can get it there?
 
Top