Καραμπασης Δανιηλ : Χερουβικον Πλ.Βος(Βαγ Λιναρδακη)

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω Χερουβικο σε Πλ.Βο δικης μου συνθεσης , το οποιο αφιερωνω στον αγαπητο συναδελφο και εκλεκτο μελος του φορουμ Δανιηλ Καραμπαση , πρωτοψαλτη του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων (Αθηνα) , ο οποιος και το ψαλλει , κατι για το οποιο θερμα τον ευχαριστω .
 

Attachments

  • 9'42''=Καραμπάσης Δανιηλ=Χερουβικον(Βαγ Λιναρδακη)Πλ.Βος.mp3
    6.7 MB · Views: 264
  • Χερουβικό πλΒ (Βαγγελη Λιναρδακη).pdf
    421.2 KB · Views: 304
Last edited:

ΣτράτοςΠ.

Νέο μέλος
Αγαπητέ δάσκαλε,
από τα ωραιότερα Χερουβικά του ήχου. Να είσαι καλά και να μας εκπλήσσεις ευχάριστα.
Συγχαρητήρια και στον Δανιήλ για την απόδοση του μέλους.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητέ δάσκαλε,
από τα ωραιότερα Χερουβικά του ήχου. Να είσαι καλά και να μας εκπλήσσεις ευχάριστα.
Συγχαρητήρια και στον Δανιήλ για την απόδοση του μέλους.

Στρατο
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια . Να εισαι και συ καλα .
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω Χερουβικο σε Πλ.Βο δικης μου συνθεσης , το οποιο αφιερωνω στον αγαπητο συναδελφο και εκλεκτο μελος του φορουμ Δανιηλ Καραμπαση , πρωτοψαλτη του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων (Αθηνα) , ο οποιος και το ψαλλει , κατι για το οποιο θερμα τον ευχαριστω .

Ευχαριστω τον Βαγγελη τον Λιναρδακη για την αφιερωση!!!!!στα γρηγορα το πρωι ηχογραφησα αυτο το τετραστιχο για κεινον ξεροντας οτι θα του αρεσει με την ευχη να ειναι παντα καλα να ψαλει και να γραφει!!!!
 

Attachments

  • astra......mhnmp3.mp3
    1.2 MB · Views: 41

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ευχαριστω τον Βαγγελη τον Λιναρδακη για την αφιερωση!!!!!στα γρηγορα το πρωι ηχογραφησα αυτο το τετραστιχο για κεινον ξεροντας οτι θα του αρεσει με την ευχη να ειναι παντα καλα να ψαλει και να γραφει!!!!

Δάνε (Δανιηλ)
Για πες αλευρι , ο Λυδακης (Μανωλης) σε γυρευει . Ετσι που πας θα του φας το ''ψωμι'' !!!

''Πολλα-πολλα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , χιλια και δυο χιλιαδες ,
ο Δάνος κη η κιθαρα του , κανουν περικοκλαδες (κοινως ''γαζελια'') .

Νασαι ΚΑΛΑ και το περιμενω ΟΛΟΚΛΗΡΟ .
 

jimis

Παλαιό Μέλος
Δάνε (Δανιηλ)
Για πες αλευρι , ο Λυδακης (Μανωλης) σε γυρευει . Ετσι που πας θα του φας το ''ψωμι'' !!!

''Πολλα-πολλα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , χιλια και δυο χιλιαδες ,
ο Δάνος κη η κιθαρα του , κανουν περικοκλαδες (κοινως ''γαζελια'') .

Νασαι ΚΑΛΑ και το περιμενω ΟΛΟΚΛΗΡΟ .

Αν μπορούσατε να ηχογραφήσετε όλο το τραγούδι και να το ανεβάσετε θα ήταν το καλύτερο αφού είναι από τα αγαπημένα μου!!!!!!!:eek: Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!:)Συγχαρητήρια κ.Δανιήλ και κ.Λιναρδάκη για το περίτεχνο χερουβικό!!!!!!!!!!
 
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
στα γρηγορα το πρωι ηχογραφησα αυτο το τετραστιχο!!!
όντως, στο πόδι εντελώς...χωρίς κιθάρα και λαούτο, σε στούντιο της κακιάς ώρας, με κρύα φωνή κ.λπ.

Μπορείτε να μας πείτε αν έχετε στούντιο στο σπίτι ή κάτι τέτοιο; Κι αν γίνονται όλα τόσο εύκολα, γιατί δεν ανεβάζετε κι άλλα τραγούδια (κυρ. σαν τον "παλιό σκοπό").

ΥΓ 1 Πάντως, αν ήμουν ο κ. Βαγγέλης και μου αφιερώνατε ένα τραγούδι, θα ήθελα το εξαιρετικό "ΠΟΥ Η ΑΓΑΠΗ ΚΑΤΟΙΚΕΙ" του συμπατριώτη μου Λουδοβίκου των Ανωγείων (άλμπουμ: Η γιορτή των ανέμων)....:). Θα αρέσει σε όλους.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ 2 Τον Δανιήλ τον έχω ακούσει ζωντανά εν αγνοία του...
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Απο το αρχικο μηνυμα μου στο παρων θεμα , διεγραψα το pdf με τα χειρογραφα του χερουβικου και το ανεβασα ξανα κανωντας 1-2 διορθωσεις . Οσοι φιλοι το ειχαν κατεβασει , τους παρακαλω να κατεβασουν ξανα το διορθωμενο και να ακυρωσουν αυτο που ειχαν κατεβασει . Ευχαριστω και συγνωμη για την ταλαιπωρια .
 
Top