1977-03-20 Κυριακή Δ' των Νηστειών Ήχος βαρύς

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Για άλλη μια ακόμη φορά να ευχαριστήσουμε θερμά τον κ. Λεωνίδα Γαρουφαλή για την προσφορά μιας τόσο ωραίας ηχογράφησης! Η ηχογράφηση έχει πολύ ωραίο ήχο και πιστεύω πως θα την αλλοιώσω αν την αποθορυβοποιήσω, οπότε την ανεβάζω ως έχει.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Γιάννη, θερμότατα ευχαριστούμε για τον κόπο σου! Μας έχεις προσφέρει τόσα πολλά εδώ στο "ψαλτολόγιο". Και ηχητικά και video...
Μήπως ξέρει κάποιος να να μας πληροφορήσει ποιός ψάλλει το αποστολικό ανάγνωσμα; Ίσως ο κ. Γιάννου να γνωρίζει...
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Γιάννη, θερμότατα ευχαριστούμε για τον κόπο σου! Μας έχεις προσφέρει τόσα πολλά εδώ στο "ψαλτολόγιο". Και ηχητικά και video...
Μήπως ξέρει κάποιος να να μας πληροφορήσει ποιός ψάλλει το αποστολικό ανάγνωσμα; Ίσως ο κ. Γιάννου να γνωρίζει...
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Όμως, απλώς τα ανέβασα... Τα ευχαριστώ ανήκουν σε σένα για τις πολύτιμες αυτές ηχογραφήσεις που μοιράζεσαι μαζί μας!
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Ανεβάζω τον όρθρο ο οποίος λείπει απο το αρχείο που ανέβηκε. Εχω και τη λειτουργία ολόκληρη και σκέφτομαι να την ανεβασω σε επόμενο μνμ διότι ο ήχος στις ήδη υπάρχουσες ηχογραφήσεις απο την λειτουργία ειναι πειραγμένος με αποτέλεσμα η χροιά της φωνής του Αρχοντα να είναι κάπως αλλοιωμένη, όπως τουλαχιστον την ακούω εγω. Οταν λεω ''πειραγμένος'' εννοώ πως πρέπει να έχει καθαριστεί. Καλή ακρόαση.:)

Υ.Γ. Δεν έχει ημερομηνία το αρχείο (μάλιστα ανέφερε πως είναι απο άλλη Κυριακή:mad:) και απο τις ήδη αναρτημένες ηχογραφήσεις διαπίστωσα πως πρόκειται για τη συγκεκριμένη Κυριακή του 1977.
 

Attachments

  • Αναβαθμοί.mp3
    1.9 MB · Views: 90
  • Κανόνες.mp3
    3.1 MB · Views: 99
  • Την τιμιωτέραν-Άπας γηγενής..mp3
    2.5 MB · Views: 94
  • Κυρίως Θεοτόκον σε-Εξαποστειλάριον.mp3
    994 KB · Views: 82
  • Πάσα πνοή-Αίνοι.mp3
    4.8 MB · Views: 116
  • Τον Δεσπότην-Ηχος βαρύς.mp3
    4.5 MB · Views: 121
  • Δόξα-Δεύτε εργασώμεθα. Ηχος Α'.mp3
    3.2 MB · Views: 100
  • Δοξολογία Ιακώβου. Ηχος Α'.mp3
    7.9 MB · Views: 118
Last edited:

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Τι πιθανότερο είναι αυτό διότι σε άλλες ηχογραφήσεις
ακούω διαφορετική χροιά φωνής. Εκτός κ αν δεν είχε κέφια.
 
Top