Ακάθιστος - Χαιρετισμοί (10ετία '60)

haris1963

παλαιότατο μέλος
Σε μια από τις κασέτες μου με τον Άρχοντα, έχω αυτή την ηχογράφηση. Δεν ξέρω πότε ακριβώς είναι, αν είναι από το Πατριαρχείο ή από τον Αγ. Δημήτριο, αλλά από την φωνή του, μπορώ να υποθέσω πως είναι από το πρώτο μισό της 10ετίας του '60, το πολύ ως το 1967. Είναι καθαρότατη ηχογράφηση και έβγαλα με το Audition μόνο τα "κλιπ κλοπ". Ακόμα έκανα Normalize και τα ανεβάζω σε mp3 πολύ υψηλής ποιότητας.
Και για το επίκαιρο των ημερών, βέβαια...

Χαραλάμπης
 

Attachments

  • 1.KanonAkathistou_Stan.mp3
    33.4 MB · Views: 1,093
  • 2.XaireNymfi_Allilouia_PLD_Stan.mp3
    3.5 MB · Views: 729
  • 3.XaireNymfi_Allilouia_PLA_Stan.mp3
    4.5 MB · Views: 666
  • 4.Aspile-Yperendoxe-TinPasan_Stan.mp3
    8.4 MB · Views: 996
  • 5.TinWraiotita_Argon(meros)_Stan.mp3
    3 MB · Views: 670
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Σε μια από τις κασέτες μου με τον Άρχοντα, έχω αυτή την ηχογράφηση. Δεν ξέρω πότε ακριβώς είναι, αν είναι από το Πατριαρχείο ή από τον Αγ. Δημήτριο, αλλά από την φωνή του, μπορώ να υποθέσω πως είναι από το πρώτο μισό της 10ετίας του '60, το πολύ ως το 1967. Είναι καθαρότατη ηχογράφηση και έβγαλα με το Audition μόνο τα "κλιπ κλοπ". Ακόμα έκανα Normalize και τα ανεβάζω σε mp3 πολύ υψηλής ποιότητας.
Και για το επίκαιρο των ημερών, βέβαια...

Χαραλάμπης

Αγαπητε Χαρη Πολλα Ευχαριστηρια .
Στην εκπομπη μου του προσεχους Σαββατου 21-3-09 , εχω τον Αρχωντα να ψαλλει εσπερινο Ευαγγελισμου και συγχρονως Ακαθιστο (24-3-1972) .
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Υπενθυμίζω αυτήν την ωραιότατη ηχογράφηση του Χάρη εν όψει των σημερινών Α Χαιρετισμών.
 

nicos

Νικόλαος Κουμαραδιός
Μου κάνει εντύπωση η σχετικά αργή χρονική αγωγή του Κανόνα... μάλλον δεν είναι απο το Πατριαρχείο
 
Top