Γενεθλια

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Κύριε Λιναρδάκη,
Σας εύχομαι Χρόνια Πολλά και Ευλογημένα
Με σεβασμό
Ελένη Ντόβα
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Αγαπητέ κυρ-Ευάγγελε,
Χρόνια Πολλά.
Δεν σας ευχήθηκα χθες γιατί ετοίμαζα ένα μικρό δώρο για τα γενέθλιά σας, αυτό.
Ο Θεός να σας έχει καλά, δια πρεσβειών της αγίας Βαρβάρας.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ευχαριστω Θερμα
τα μελη του φορουμ που ειχαν την καλωσυνη να μου ευχηθουν για τα γενεθλια μου , ειτε με μηνυματα στο παρων θεμα ειτε με ΠΜ.
Σαν ελαχιστη ανταποδωση στις ευχες τους , επισυναπτω αποσπασματα πανηγυρικου εσπερινου της Αγιας Βαρβαρας , οπως αυτος ετελεσθη στον Ιερο Ναο Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου Κρητης στις 3-12-1987 .
Τα επισυναπτωμενα ειναι παρμενα απο σχετικο DVD και λογω του πολυ μεγαλου μεγεθους τους , εχουν υποστει συμπιεση με αποτελεσμα να υπαρχει αλλοιωση του ηχου . Εχει γιναι παλαιωτερα και σχετικη εκπομπη απο την οποια και πηρα καποια τρακ ενω προσθεσα και καποια αλλα .
Χοροστατει ο μακαριστος Αρχιεπισκοπος Κρητης κυρος ΤΙΜΟΘΕΟΣ .
Ψαλλουν παλαισιουμενη υπο πολλων συναδελφων : Δεξια ο πρωτοψαλτης του ναου Βαγγελης Λιναρδακης και αριστερα ο αειμνηστος πρωτοψαλτης Ηρακλειου Στελιος Νανακης .
Οι χοροι δεν εχουν καμει καμια σχετικη προβα και καποια λαθακια υπαρχουν .
Στο ΣΤο προσομοιο των εσπεριων (τελευταιο) , ψαλλει ο πρωτοψαλτης Δημητρης Γιακουμακης . Τα τρια προσομοια των αποστιχων ψαλλουν κατα σειρα οι πρωτοψαλτες Μανωλης Σουργιαδακης , Κωστας Βουκυκλακης και ο αειμνηστος Γιωργος Κουναλακης .

Ανοιξανταρια (δεξια) ψαλλωνται τα του Θ. Φωκαεα σε διασκευη του αειμνηστου Αρχωντα Πρωτοψαλτη της Μ.Ε. Θρασυβουλου Στανιτσα .
Δοξαστικο εσπεριων ψαλλεται το του Κ. Πριγγου . Δοξαστικο αποστιχων του
Αγιου Ιωαννου του Δαμασκηνου .
Στην αρτοκλασια ψαλλεται το διχορον ΟΚΤΑΗΧΟΝ Θεοτοκε Παρθενε του Θεοδοσιου Γεωργιαδη .

Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 3-12-1987=ΛΙΝΑΡΔΑΚΗΣ-ΝΑΝΑΚΗΣ=Πανηγυρικος Εσπερινος.ZIP
    22.2 MB · Views: 45

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Τις θερμότερες ευχές μου και κάθε προκοπή, υγεία, χαρά και ευτυχία. Πάντα άξιος....
 
Top