[Ψάχνω] Tη γνώμη σας για το ζήτημα του ύφους!!!

καλησπερα σε ολο το σαιτ, καλως σας βρηκα!!!!! ειμαι αρχαριος πανω στην ψαλτικη εντελως και θα ηθελα οποιος φιλος μπορει να μου πει την γνωμη του για το ζητημα του υφους!!! γνωριζω ευρωπαικη μουσικη και τωρα θα μαθω και βυζαντινη, αλλα "ψαχνω" ακομα την φωνη μου στο.... στασιδι, την αλλαζεις γενικα, η σε διαφορα τροπαρια??????? ευχαριστω προκαταβολικα, και με σεβασμο σε ολους, νασται καλα.:)
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Καλως ηρθες!:)
Ακριβως πανω απο το θεμα που ανοιξες,ειναι τα προς συζητησην θεματα...
Αγιωρητικο υφος,πατριαρχικο,κλπ.
Πως δεν το ειδες;
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
καλησπερα σε ολο το σαιτ, καλως σας βρηκα!!!!! ειμαι αρχαριος πανω στην ψαλτικη εντελως και θα ηθελα οποιος φιλος μπορει να μου πει την γνωμη του για το ζητημα του υφους!!! γνωριζω ευρωπαικη μουσικη και τωρα θα μαθω και βυζαντινη, αλλα "ψαχνω" ακομα την φωνη μου στο.... στασιδι, την αλλαζεις γενικα, η σε διαφορα τροπαρια??????? ευχαριστω προκαταβολικα, και με σεβασμο σε ολους, νασται καλα.:)

Καλώς ήλθες Νίκο.
Σε αυτές τις σελίδες ίσως βρείς τις απαντήσεις
που ψάχνεις.:)
 
Καλησπερα σε ολο το φορουμ και μπραβο στους δημιουργους του και τους σεβαστους ιεροψαλτες αυτου. θα ηθελα να ρωτησω για το ζητημα του υφους???? με βαση το τι μας αρεσει το επιλεγουμε? η το τροποποιουμε συνφωνα με τον ιερεα?? π.χ εγω ειμαι μπασος! οποιος μπορει ας με διαφωτησει!!!! ευχαριστω προκαταβολικα.
 
Top