Χειρόγραφα Πεντηκοσταρίου

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Εδώ, αναρτήθηκε απο τον σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής, συλλογή με χειρόγραφα του Άρχοντα και ύμνους του Πεντηκοσταρίου.

Ὁ σύνδεσμος δέν λειτουργεῖ...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αυτήν την στιγμή εγώ μπήκα και κατεβάζω ότι είναι διαθέσιμο.
Όποιος θέλει μπορεί να μου γράψει Π.Μ. το email του να του το στείλω, καθόσον απαγορεύεται η άνευ αδείας ανάρτησή του αλλού.
 

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Μηπως υπαρχουν οι καταβασιες τις αναληψεως [Το σωτηρι θεω...αργες] του Στανιτσα ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα:(:(:(:(
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Μηπως υπαρχουν οι καταβασιες τις αναληψεως [Το σωτηρι θεω...αργες] του Στανιτσα ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα:(:(:(:(

Στο Πεντηκοστάριο του Πετρίδη κοίταξες? Εγώ δεν το έχω αλλά ίσως εκεί να υπάρχουν ........:):)
 

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Στο Πεντηκοστάριο του Πετρίδη κοίταξες? Εγώ δεν το έχω αλλά ίσως εκεί να υπάρχουν ........:):)

Δεν το εχω απλα τα ακουσα απο τον αρχοντα και ημουνα σιγουρος οτι θα υπαρχουν στην κοινοτητα μας,και ηθελα πολυ να τα ψαλλω:(,μαλλον με την ορεξη θα μεινω:eek:
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Μηπως υπαρχουν οι καταβασιες τις αναληψεως [Το σωτηρι θεω...αργες] του Στανιτσα ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα:(:(:(:(

Έλα, παρ' τες.... (Μόνο τα δεξιά, βέβαια...)

Απόστολος
 

Attachments

  • Καταβασίες της Αναλήψεως, χειρόγραφο Στανίτσα.pdf
    104.5 KB · Views: 723

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω...Πραγματικα το ψαλτολογειο αποτελει τον μεγαλυτερο θησαυρο για μενα,να φανταστειτε οτι οσο παραξενο και αν ακουγετε απο το ψαλτολογειο ακουσα τους μεγαλυτερους δασκαλους Στανιτσα,Πριγκο κ.λ.π.Παιδια ο θεος να σας δινει δυναμη να συνεχισετε να μας βοηθατε:):):)
 
Top