Το δοξαστικό εσπερινού Αγ Νικολάου της ενορίας του Γιάννου, από τον ... Γιάννου

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Προχθεσινό... Αλλά υπάρχουν πολλά ... παράσιτα που τελικά κατάφεραν να μου ανεβάσουν τη βάση.:(
Λίγο να κρατούσε ακόμη θα είχε σκάσει το ... λάστιχο!:D
Άντε να εμπιστευθείς να σου πάρουν μια κατάληξη!
 

Attachments

  • DOXA AG NIKOLAOU.mp3
    6.4 MB · Views: 146
Last edited:
P

ptz

Guest
Προχθεσινό... Αλλά υπάρχουν πολλά ... παράσιτα που τελικά κατάφεραν να μου ανεβάσουν τη βάση.:(
Λίγο να κρατούσε ακόμη θα είχε σκάσει το ... λάστιχο!:D
Άντε να εμπιστευθείς να σου πάρουν μια κατάληξη!

-Γειά σου φίλε Νίκο με τις ωραίες ''ντρίπλες''για τον προστάτη 'Αγιό σου.Για τις βάσεις?Εμένα σε κάθε στίχο δοξλγίας ή καταβασιών,έχω μισό τόνο ανάρτηση.Ε λοιπόν έβαλα τον ισοκράτη δίπλα μου,με ένα ηχειάκι που ακούω μόνο εγώ και κάθε φορά επαναφέρω.Τι να έκανα?
Αντε και δημοσίως χρόνια σου πολλά.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Κύριε Γιάννου, εὐχαριστοῦμε!
Ὅπως ἔγραφα κι ἐδῶ, κι ἐσεῖς παραλείπετε τό «καὶ πόθῳ». Ἀπό ποῦ βλέπετε τό κείμενο; Γιά τίς ἄλλες παρατηρήσεις, ἐκεῖ πού παραπέμπω, τί λέτε;

Χρόνια πολλά κι ἀπό ἐδῶ καί ὅπως σᾶς εἶχα γράψει ἐδῶ, εἴμαστε καί... συνονόματοι...


 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος

Κύριε Γιάννου, εὐχαριστοῦμε!
Ὅπως ἔγραφα κι ἐδῶ, κι ἐσεῖς παραλείπετε τό «καὶ πόθῳ». Ἀπό ποῦ βλέπετε τό κείμενο; Γιά τίς ἄλλες παρατηρήσεις, ἐκεῖ πού παραπέμπω, τί λέτε;
Χρόνια πολλά κι ἀπό ἐδῶ καί ὅπως σᾶς εἶχα γράψει ἐδῶ, εἴμαστε καί... συνονόματοι...

Πάτερ, ευλογείτε! Ευχαριστώ θερμώς για τις ευχές σας!
Για την παράλειψη, σας απαντώ όπως γνωρίζετε με ... λίγο χιούμορ!
Ο Πρίγγος ηπάτησέ με και .. έγραφον!:D
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ε λοιπόν έβαλα τον ισοκράτη δίπλα μου,με ένα ηχειάκι που ακούω μόνο εγώ και κάθε φορά επαναφέρω.Τι να έκανα?
Αντε και δημοσίως χρόνια σου πολλά.
Σε πολλά πράγματα μου διδάσκετε ήθος, αγαπητέ κ. Τζανάκο. Κι αυτό που λέτε τώρα για μένα σημαίνει πολλά -αν και μάλλον δεν φαίνεται τι.

κ. Γιάννου και δημόσια Χρόνια Πολλά κι από μένα. Όσο γι' αυτό:
Το δοξαστικό εσπερινού Αγ Νικολάου του Γιάννου, από τον ... Γιάννου
είναι πολύ πετυχημένο. Θυμίζει κάποιον τοπικό άγιο σε λαϊκή εκφορά (άγιος Νικόλαος ο Γιάννου).:wink:

Και του χρόνου! Καλά Χριστούγεννα! Πάντα να γιορτάζουμε με χαρά!
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Σε πολλά πράγματα μου διδάσκετε ήθος, αγαπητέ κ. Τζανάκο. Κι αυτό που λέτε τώρα για μένα σημαίνει πολλά -αν και μάλλον δεν φαίνεται τι.
κ. Γιάννου και δημόσια Χρόνια Πολλά κι από μένα.
Όσο γι' αυτό:Το δοξαστικό εσπερινού Αγ Νικολάου του Γιάννου, από τον ... Γιάννου
είναι πολύ ατυχές. Θυμίζει κάποιον τοπικό άγιο σε λαϊκή εκφορά (άγιος Νικόλαος ο Γιάννου).:wink:

Και του χρόνου! Καλά Χριστούγεννα! Πάντα να γιορτάζουμε με χαρά!

Ο bold χαρακτηρισμός είναι εμός...:D
Εεε! Όχι και Άγιος ο Νικόλαος ... ο Γιάννου...
Διόρθωσα τον τίτλο!
Συμπέρασμα: Όποιος βιάζεται ... ανακηρύσσει εαυτόν ... άγιον!:D
 
Top