Ο άγγελος εβόα, Πανήγυρις Ζωοδόχου Πηγής 2007

aposapostolopoulos

Απόστολος Αποστολόπουλος
Χριστός Ανέστη!

Σας επισυνάπτω προσωπική ηχογράφηση, την οποία αναζητούσα εδώ και καιρό. Η αναζήτηση απέδωσε καρπούς και τη βρήκα, έτσι την προσφέρω και σ' όλους εσάς!
Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής Σερρών, Πανηγύρι της Ζωοδόχου Πηγής, 13 Απρ 2007. Ακούγεται η Θ' Ωδή των Καταβασιών του Πάσχα, που ψάλλεται αντί του Άξιον εστί. Η ηχογράφηση είναι από το Ραδιοφωνικό Σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως Σερρών κ Νιγρίτης "Ράδιο Κιβωτός" που μας αναμετέδιδε απευθείας εκείνο το πρωί. Το έγραψε ένας φίλος εκείνο το πρωί από το ραδιόφωνο (γι 'αυτό και ο λιγάκι περίεργος ήχος) και μου το έδωσε. Ο ψάλων 22 ετών!
Θα παρακαλούσα τα σχόλιά σας.
 

Attachments

  • Ο άγγελος εβόα, Ζωοδόχος Πηγή, Σέρρες 2007.mp3
    4.7 MB · Views: 114
Χριστός Ανέστη!

Σας επισυνάπτω προσωπική ηχογράφηση, την οποία αναζητούσα εδώ και καιρό. Η αναζήτηση απέδωσε καρπούς και τη βρήκα, έτσι την προσφέρω και σ' όλους εσάς!
Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Παρασκευής Σερρών, Πανηγύρι της Ζωοδόχου Πηγής, 13 Απρ 2007. Ακούγεται η Θ' Ωδή των Καταβασιών του Πάσχα, που ψάλλεται αντί του Άξιον εστί. Η ηχογράφηση είναι από το Ραδιοφωνικό Σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως Σερρών κ Νιγρίτης "Ράδιο Κιβωτός" που μας αναμετέδιδε απευθείας εκείνο το πρωί. Το έγραψε ένας φίλος εκείνο το πρωί από το ραδιόφωνο (γι 'αυτό και ο λιγάκι περίεργος ήχος) και μου το έδωσε. Ο ψάλων 22 ετών!
Θα παρακαλούσα τα σχόλιά σας.

Αληθώς Ανέστη!Πάρα πολύ καλό! Έχεις από Θεού ''ΤΑΛΑΝΤΟ''.Νά προσέχεις τη φωνή σου.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Πολύ ὡραῖος!!!!

Πές στόν παπᾶ νά μή λέει τήν εὐχή μέσα στό μικρόφωνο! Δέν ἔχει δουλειά!!!
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Συγχαρητήρια για το όμορφο, σοβαρό και εκκλησιαστικό άκουσμα, καθώς και το σπάνιο φωνητικό τάλαντο!!! Να είσαι πάντα καλά!!!
 

raphael

Ραφαήλ Ζουμής
Και είσαι ακόμη 22 ετων. Συνεχισε και η Παναγία θα δωσει.. Ευγε..
 

aposapostolopoulos

Απόστολος Αποστολόπουλος
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, για τα καλά σας λόγια!
Πρέπει να υπάρχει και απόσπασμα από τον όρθρο, από την Θ' ωδή και μετά (κανόνες, αίνοι). Εάν βρεθεί θα το ανεβάσω και αυτό.

Και είσαι ακόμη 22 ετων. Συνεχισε και η Παναγία θα δωσει.. Ευγε..

Στη συγκεκριμένη ηχογράφηση είμαι 22 ετών. Πριν 3 χρόνια ακριβώς δηλαδή.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, για τα καλά σας λόγια!
Πρέπει να υπάρχει και απόσπασμα από τον όρθρο, από την Θ' ωδή και μετά (κανόνες, αίνοι). Εάν βρεθεί θα το ανεβάσω και αυτό.



Στη συγκεκριμένη ηχογράφηση είμαι 22 ετών. Πριν 3 χρόνια ακριβώς δηλαδή.

... Προς το παρόν υπάρχει και αυτή εδώ η ηχογράφηση του αγαπητότατου Αποστόλου.


Δ.
 
Top