Θ΄Ἐωθινὸ

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Σήμερα Κυριακὴ 25-10-2009 μὲ τὴν ἐξαιρετικὴ βοήθεια τοῦ φίλου καὶ συμφορουμίστα dsounas ἀποδόσαμε τὸ Θ΄ἑωθινὸ ἀπὸ τὸ Ἀναστασιματάριο τοῦ Ἰωάννου καὶ εἶπα νὰ τὸ ἀνεβάσω μιὰς καὶ -εὐτυχῶς:wink:- δὲν πολυξεχωρίζει ἡ φωνὴ μου (τὸ πῆρα λίγο χαμηλὰ ἕνεκα τοῦ συναδέλφου).

Φυσικά, μὴν περιμένετε καμιὰ ἠχογράφηση τύπου Χ. Συμεωνίδη :D, στὸ κινητὸ ἔγραψα ἐξ οὗ καὶ ἡ κακὴ σχετικὰ ποιότητα.
Γιὰ τοὺς ἐνδιαφερόμενους ἡ φωνὴ μου ξεχωρίζει λίγο στὸ 3.43 :eek:.
 

Attachments

  • Recording (1).wav
    4.4 MB · Views: 152

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ξεχωρίζει ἀπό τήν ἀρχή μιά ἄλλη φωνή, πού φαίνεται στό σημεῖο πού λές καί μετά, καθαρότερη ἀπό τήν κυριαρχοῦσα.
Σέ περιμένουμε μόνο σου!


 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Γιαβάς γιαβάς:)
Πάντως καὶ ὁ φίλος μου πολὺ καλὸς ἔ;
 
Last edited:

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Παρακαλω δεχθειτε και απο μένα το παραπάνω εωθινό όπως το έψαλλα την ιδια Κυριακή,25-10.Καλη ακρόαση
 

Attachments

  • Θ εωθινον.mp3
    4.4 MB · Views: 45

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ευχαριστώ φίλε Γιώργο για το καλοσόρισμα.Τελικά ακόμα και το ότι ο οτε με άφησε χωρίς σύνδεση για τεχνικούς λόγους σχεδόν ενάμιση μήνα , έχει και τα καλά του μια που αγαπημένοι φίλοι με ξανακαλοσορίζουν στο forum.Με κάθε ειλικρίνεια αρκετά πράγματα απο την παρεα μας μου έλειψαν.Τέλος καλό όμως όλα καλά
 
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Ευχαριστώ φίλε Γιώργο για το καλοσόρισμα.Τελικά ακόμα και το ότι ο οτε με άφησε χωρίς σύνδεση για τεχνικούς λόγους σχεδόν ενάμιση μήνα , έχει και τα καλά του μια που αγαπημένοι φίλοι με ξανακαλοσορίζουν στο forum.Με κάθε ειλικρίνεια αρκετά πράγματα απο την παρεα μας μου έλειψαν.Τέλος καλό όμως όλα καλά

Καλώς όρισες και από μένα. Καλή είναι και λίγη αποτοξίνωση. Συγχαρητήρια και στούς δύο.

Το ίδιο Εωθινό και από μένα την ίδια Κυριακή
 

Attachments

  • ΩΣ ΕΠ ΕΣΧΑΤΩΝ.mp3
    4.1 MB · Views: 31
Last edited:

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
Ἀπὸ τὴν ἵδια Κυριακή, τὸ Θ' Εωθινό ἀπὸ τὴν Ἱερᾶ Μονή 'Υπεραγίας Θεοτόκου Ὑψηλῆς, Μαγουλάδων Κερκύρας. Ἀπό τὸ Ἀναστασιματάριο Ἱωάννου Πρωτοψάλτου. Στα ψηλά προδίδεται το ελαφρόν κρύωμα....
Ἀσφαλώς καὶ δέ μπορώ να συγκριθώ με τοὺς προηγηθέντες εξαίρετους πρωτοψάλτες. Ἀπλή κατάθεση εἶναι...
 

Attachments

  • Θ' ΕΩΘΙΝΟ ΩΣ ΕΠ' ΕΣΧΑΤΩΝ. Π. ΣΠΥΡΙΔΩΝ.mp3
    714.1 KB · Views: 21
Top