Ευαγγέλιον εσπερινού Αγάπης εις την Τουρκικήν

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Χαιρετε και απο μενα.
"Ανεβαζω" το Ευαγγελιον εις την Τουρκικην γλωσσαν οπως το ειπα την Κυριακη του Πασχα προχθες.Ακουω τα σχολια σας ελπιζω να μην ειναι πολυ βαρια χεχε.
Χριστος Ανεστη!
Συγχωρεστε με για την ποιοτητα του ηχου ειναι απο κινητο..
 

Attachments

  • Ευαγγελιο εις την Τουρκικην.Καντερισκος 2011.Ναουσα 2.mp3
    2.3 MB · Views: 90

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Χαιρετε και απο μενα.
"Ανεβαζω" το Ευαγγελιον εις την Τουρκικην γλωσσαν οπως το ειπα την Κυριακη του Πασχα προχθες.Ακουω τα σχολια σας ελπιζω να μην ειναι πολυ βαρια χεχε.
Χριστος Ανεστη!
Συγχωρεστε με για την ποιοτητα του ηχου ειναι απο κινητο..

Αληθώς ο Κύριος!

Ηχογράφησέ το, ευλογημένε, με καλύτερο τρόπο και ανάρτησέ το πάλι. Αδικείς τον εαυτό σου έτσι.

Δ.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Πάρτε κι ένα που είχα πεί το 1965 στον Άγιο Ιωάννη τον Χρυσόστομο της Νίκαιας, κρυμμένος πάνω στον Γυναικωνίτη.
 

Attachments

  • Ευαγγέλιον εις την Τουρκικήν - Ηχογράφηση 1965 - Ιωαννίδης.mp3
    14.3 MB · Views: 61

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Χαιρετε και απο μενα.
"Ανεβαζω" το Ευαγγελιον εις την Τουρκικην γλωσσαν οπως το ειπα την Κυριακη του Πασχα προχθες.Ακουω τα σχολια σας ελπιζω να μην ειναι πολυ βαρια χεχε.
Χριστος Ανεστη!
Συγχωρεστε με για την ποιοτητα του ηχου ειναι απο κινητο..

Από αυτά που μπορώ να ακούσω μπορώ να πω οτι έχετε μια από τις καλύτερες φωνές που έχω ακούσει την σήμερον ημέραν. Δώστε κι άλλα στο λαό! Βάλτε και ύμνους!:D
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
"Aνεβαζω"και το part1.
Δυστηχως δε μπορω να κανω κατι για τον ηχο,ειναι τραβηγμενο απο κινητο και μου το εδωσαν χωρις να το ξερω οτι τραβουσαν τεσπα.Το θεμα ειναι να μπορουν να σε "πιανουν"και οι γυρω σου που εχεις στο αναλογιο..Για το ισοκρατημα εννοω..¨:)
 

Attachments

  • Ευαγγελιον εις την Τουρκικην-2011-part1.Kαντερισκος Ναουσα.mp3
    1.7 MB · Views: 24

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
"Aνεβαζω"και το part1.
Δυστηχως δε μπορω να κανω κατι για τον ηχο,ειναι τραβηγμενο απο κινητο και μου το εδωσαν χωρις να το ξερω οτι τραβουσαν τεσπα.Το θεμα ειναι να μπορουν να σε "πιανουν"και οι γυρω σου που εχεις στο αναλογιο..Για το ισοκρατημα εννοω..¨:)


Εννοείς ισοκρατημα στο Ευαγγέλιο?
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Εννοείς ισοκρατημα στο Ευαγγέλιο?


Eιδικα στο Ευαγγελιο δε πρεπει να σε ισοκρατει κανεις ειναι ελευθερας αποδοσης,θεμα ακουσματων,φαντασιας κτλ.Και μετεπειτα για ολα τα αλλα πρεπει να εχεις καλο team.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Eιδικα στο Ευαγγελιο δε πρεπει να σε ισοκρατει κανεις ειναι ελευθερας αποδοσης,θεμα ακουσματων,φαντασιας κτλ.Και μετεπειτα για ολα τα αλλα πρεπει να εχεις καλο team.

Ναι το ξέρω απλά έτσι όπως το είπες νόμιζα οτι ήθελες ίσο στο Ευαγγέλιο :p
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Ναι το ξέρω απλά έτσι όπως το είπες νόμιζα οτι ήθελες ίσο στο Ευαγγέλιο :p

Χεχεχε!Κοιτα αν εκανα μια αλλαγη και την"επιαναν"δε θα ελεγα οχι..:wink::p
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Αληθώς ο Κύριος!

Ηχογράφησέ το, ευλογημένε, με καλύτερο τρόπο και ανάρτησέ το πάλι. Αδικείς τον εαυτό σου έτσι.

Παραθετω σε καλυτερη ηχογραφηση το Τουρκικο και Αραβικο Ευαγγελιο.
Το Αραβικο Ευαγγελιο το λεει ο Κωνσταντινος Καρβουνιαρης,ο ανθρωπος που με παροτρυνε να ασχοληθω με την Βυζαντινη μουσικη και με τα πρωτα μου μαθηματα.Τον ευχαριστω και δημοσιως!
 

Attachments

  • 1)Τουρκικο-Αραβικο Ευαγγελιο Κυριακη Αναστασεως 2011.mp3
    5.8 MB · Views: 41
  • 2)Τουρκικο-Αραβικο Ευαγγελιο Κυριακη Αναστασεως 2011.mp3
    9.7 MB · Views: 39
Last edited by a moderator:

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Παραθετω σε καλυτερη ηχογραφηση το Τουρκικο και Αραβικο Ευαγγελιο.
Το Αραβικο Ευαγγελιο το λεει ο Κωνσταντινος Καρβουνιαρης,ο ανθρωπος που με παροτρυνε να ασχοληθω με την Βυζαντινη μουσικη και με τα πρωτα μου μαθηματα.Τον ευχαριστω και δημοσιως!


لطيفة جدا!!!

السلام عليك

:)D)
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
α)Πολύ ωραίο!!!

β)Αυτολεξί: ειρήνη υμίν
Στα αραβικά είναι χαιρετισμός, όπως λέμε εμείς γειά σου, χαίρε, καλώς σε βρήκα, κτλ.

:D:D:D
 
Top