Εκδήλωση μνήμης Αθ. Παναγιωτίδη (χορωδία Δ. Νεραντζή, 1991)

Παραθέτω τα μουσικά κείμενα από την εκδήλωση μνήμης στον Αθανάσιο Παναγιωτίδη το 1991 από τη χορωδία του μαθητή του Δημητρίου Νεραντζή, που μου παραχωρήθηκαν από τον Φραγκίσκο Μανιάτη. Αν έχει κανείς την ηχογράφηση ας την ανεβάσει.
 

Attachments

  • ekdhlosh-mnhmhs.pdf
    6.3 MB · Views: 308

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Ἔχω μία κασσέτα μέ τήν ἐν λόγῳ ἠχογράφηση τοῦ 1991. Μάλιστα πρό καιροῦ τήν πέρασα σέ mp3. Ὅμως πρέπει νά γίνει κάποια επεξεργασία στόν ἦχο, νά κοποῦν τά κομμάτια μέ τούς ὕμνους. Ἐλπίζω νά εἶναι ὁλόκληρη.
Ὅποιος φίλος μπορεῖ νά ἀναλάβει αὐτή τήν ἐργασία, πολύ εὐχαρίστως νά τοῦ στείλω μέσω διαδικτύου τά δύο mp3 μέ τίς πλευρές τῆς κασσέτας.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Εὐχαριστῶ πολύ, φίλε Γιάννη, γιά τό ἄμεσο ἐνδιαφέρον. Ὅμως μέ εἶχε προλάβει ὁ κυρ-Βαγγέλης, προθυμοποιήθηκε ὁ φίλος του γιατρός κυρ-Βαγγέλης Χναράκης. Καί αὐτούς εὐχαριστῶ.
Τά στέλνω ὅμως καί σέ σένα, δέν μοῦ κάνει κόπο. Περίπου σέ εἴκοσι λεπτά θά ἔχουν φτάσει στό e-mail σου.
 

Nikos

Member
Παραθέτω τα μουσικά κείμενα από την εκδήλωση μνήμης στον Αθανάσιο Παναγιωτίδη το 1991 από τη χορωδία του μαθητή του Δημητρίου Νεραντζή, που μου παραχωρήθηκαν από τον Φραγκίσκο Μανιάτη. Αν έχει κανείς την ηχογράφηση ας την ανεβάσει.

Κατ' αρχήν ευχαριστούμε για αυτή σας την ανάρτηση. Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, με όλο τον σεβασμό που τρέφω και για το πρόσωπό σας και για τον κ. Νεραντζή ο οποίος έιχε την διεύθυνση της χορωδίας, προς αποκατάστασή της μνήμης του Μεγάλου δασκαλου +Αθ. Παναγιωτίδη στο μυαλό μου. Οι "λυγερές" παρεμβάσεις στο κείμενο, όχι το χειρόγραφό, ποιανού είναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
Κατ' αρχήν ευχαριστούμε για αυτή σας την ανάρτηση. Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, με όλο τον σεβασμό που τρέφω και για το πρόσωπό σας και για τον κ. Νεραντζή ο οποίος έιχε την διεύθυνση της χορωδίας, προς αποκατάστασή της μνήμης του Μεγάλου δασκαλου +Αθ. Παναγιωτίδη στο μυαλό μου. Οι "λυγερές" παρεμβάσεις στο κείμενο, όχι το χειρόγραφό, ποιανού είναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Δεν είμαι σίγουρος, φαντάζομαι πως είναι του χοράρχη, του κ.Νεραντζή. Συνηθίζεται οι χοράρχες να παρεμβαίνουν με σημειώματα στα μουσικά κείμενα για την καλύτερη απόδοση τους από την χορωδία.
 
Τελικά το ηχητικό το βρήκε κανείς;

Τα "ευχαριστώ" πιο πάνω, στο φίλο Λεωνίδα Γαρουφαλή:)
 

Attachments

  • 1PantaXorhgei.mp3
    2.7 MB · Views: 142
  • 2XaireteLaoi.mp3
    2.6 MB · Views: 105
  • 3XarasTaPanta.mp3
    2.4 MB · Views: 100
  • 4ToPneymaToAgion.mp3
    2.8 MB · Views: 104
  • 5KurieAiGynaikes.mp3
    2.9 MB · Views: 105
  • 6TiSoiProsenegomen.mp3
    3.5 MB · Views: 98
  • 7ToSothriTheo.mp3
    2.2 MB · Views: 111
  • 8OekKoilias.mp3
    2.2 MB · Views: 97
  • 9DeuteranEuan.mp3
    2.8 MB · Views: 105
  • 10ToAlithinonFos.mp3
    4.2 MB · Views: 107
  • 11EisToMnhma.mp3
    3.1 MB · Views: 117

Μιχάλης 7

Παλαιό Μέλος
Αν ακουστικά δεν αλλάζουν το μουσικό μέρος, που νομίζω πως δεν το αλλάζουν, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν το αλλάζουν, τότε ο ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ θα έλεγε : " ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ Τ'ΑΜΑΘΕ ΑΥΤΑ?":)

Δεν είμαι σίγουρος, φαντάζομαι πως είναι του χοράρχη, του κ.Νεραντζή. Συνηθίζεται οι χοράρχες να παρεμβαίνουν με σημειώματα στα μουσικά κείμενα για την καλύτερη απόδοση τους από την χορωδία.
 
Top