[Ερώτηση] Όταν εορτάζει ο οικείος Μητροπολίτης τι μπορείς να ψάλλεις εκτός απο πολυχρονισμό και την φήμη του;

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής. Όταν εορτάζει ο οικείος Μητροπολίτης τι μπορείς να ψάλλεις εκτός απο Πολυχρονισμό και την φήμη του , τιμής ένεκεν ;
Εάν υπάρχουν μπορείτε σας παρακαλώ να τα έχω και σε μουσική γραφή ; Ευχαριστώ !!!
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Θέλω να σας ρωτήσω το εξής. Όταν εορτάζει ο οικείος Μητροπολίτης τι μπορείς να ψάλλεις εκτός απο Πολυχρονισμό και την φήμη του , τιμής ένεκεν ;
Εάν υπάρχουν μπορείτε σας παρακαλώ να τα έχω και σε μουσική γραφή ; Ευχαριστώ !!!

Αγαπητέ Φίλε Γιάννη, δεν ξέρω εάν καλύπτω την επιθυμία σου, αλλά εγώ κάποτε που είχα την ίδια ακριβώς περίπτωση, έψαλλα αυτό που βλέπεις, και δεν νομίζω ότι του κακοπήγε του Δεσπότη. Αντίθετα όταν καθήσαμε για τον καφέ, έκανε κουβέντα ολόκληρη, σχετική με αυτό που άκουσε. Ποιανού είναι ; Πώς μου ήρθε και το έγραψα ; Ότι του άρεσε πολύ ( αυτό έλειπε να μην του αρέσει κι όλας !! ) και μπράβο μου και πολλά άλλα. Εγώ το ανεβάζω και εάν σε εξυπηρετεί, έχει καλώς.
 

Attachments

  • Σήμερον στολίζεται η Εκκλησία.pdf
    5.1 MB · Views: 444
Top